Fotografie z turnaja

Detailné výsledky jednotlivých hier si môžete stiahnúť tu.


Veľké finále


Finálový deň priniesol emotívne boje zúčastnených tímov o konečné umiestnenie v turnajovej tabuľke


Ako prví sa do boja pustili hráči tímov Skatzoch a AJMS, ktorí si to rozdali o výsledné piate miesto. Tím Skatzoch oproti kvalifikačnej skupine zamiešal zostavu a postavil jedného náhradníka, na úspech to však nestačilo a víťazstvo v hre, ako aj celkové piate miesto, si tak odniesol tím AJMS. O výsledku zápasu rozhodli hlavne vyrovnanejšie výkony hráčov AJMS. Zápas o tretie miesto, kde nastúpili tímy VSC a Falanga v rovnakých zostavách ako v kvalifikácii, priniesol jednoznačný úspech tímu VSC, ktorý dominoval takmer vo všetkých herných štatistikách. Za osobitnú zmienku stojí úspešnosť streľby celého tímu, ktorá dosiahla neskutočných 20%!

Finále medzi tímami C13 a Uuulej sa hralo na dva zápasy a potvrdilo starú známu pravdu, že každý zápas v laser game je iný a žiadny z tímov si nemôže byť vopred istý výsledkom. Prvá hra priniesla jednoznačnú dominanciu tímu C13, ktorý dokázal zvíťaziť o rovných 10.000 bodov, čo sa pred odvetou javilo ako náskok plne postačujúci na celkové víťazstvo. Dokonale zahviezdil hráč Samo z tímu C13, ktorý sám získal viac bodov, ako celý tím Uuulej dohromady.

Tím Uuulej to však pred odvetou nezabalil, zamiešal zostavu, postavil dvoch čerstvých a oddýchnutých náhradníkov a v aréne sa začali diať veci - rozstrieľal sa náhradník Salo z tímu Uuulej, ktorý takmer zopakoval to, čo hráč Samo v zápase predtým a prakticky sám rozhodol o jednoznačnom víťazstve tímu Uuulej v tejto hre. To, že sa hralo úplne na doraz a naplno do poslednej sekundy potvrdzuje aj fakt, že táto hra bola najhodnotnejšou hrou na celom turnaji, pokiaľ za kritérium kvality zoberieme súčet získaných bodov oboch tímov - ten dosiahol hodnotu neskutočných 23.975 bodov

Keďže oba tímy tak vyhrali po jednom zápase, na rad prišlo skóre, ktoré rozhodlo o celkovom víťazstve a prvom mieste v turnaji pre tím C13 v pomere 24 275 : 20 800 bodov.

Okrem výnimočných výkonov hráčov a tímov sa nedá nespomenúť výborná a priateľská atmosféra, v ktorej celý turnaj prebehol plne v duchu fair-play, bez akýchkoľvek negatívnych incidentov. Väčšina tímov mala úplne jasno v tom, že o mesiac, kedy sa v Laser Aréne Pulzar plánuje ďalší tímový turnaj, s nimi bude treba naisto počítať.Aktuálne po prvom dni (K1)


V prvom dni sa zišli dva rýdzo chlapské tímy a jeden miešaný tím a v ňom s pomerom síl dvaja chlapi, k dvom dievčatám. Ako sa neskôr ukázalo, hneď prvý zápas bol bojom o druhé miesto, v ktorom relatívne tesne vyhral tím Falanga nad AJMS. Následne sa v treťom zápase bojovalo o prvé miesto.
Prekvapením turnaja bol tím AJMS, pretože do hry nastúpil s jedným hráčom, pre ktorého bola hra v Laser Aréne premiérovou.

Možno zaujme fakt, že tímy v prvom dni boli celkom rôznorodé:
- tím Falanga boli spolužiakmi z GJAR,
- tím AJMS kamoši zo Šindliara,
- tím C13 boli členovia rodiny s vekovým rozdielom 37 rokov medzi najmladším a najstarším členom tímu.

Výhodu prvého dňa tvorila možnosť tímu Falanga (ako prvého prihláseného tímu do turnaja), zvoliť si hráčsku farbu ako prvý a neodohrať dva zápasy hneď po sebe.
Zatraktívnením hry bola vypnutá nesmrteľnosť v šiestej sekunde, ako aj to, že zásah tzv. friendly fire (omylom zasiahnutie hráča vlastného tímu) sa počítal do celkového skóre. Niektorí hráči sa potykali s problémami práve s druhým pravidlom, keď napr. v tretej hre (Falanga vs C13) hrač "Arrow" z Falangy 11x zložil člena vlastného tímu, alebo keď v druhej prvej hre (Falanga vs AJMS) "Adi" z Falangy, ktorého vlastní zložili 11x.

Pár flash info:
- hráč Robek z C13 mal v oboch hrách úplne rovnaký počet výstrelov - 1052 a bol za celú kvalifikáciu jediným hráčom, ktorý to vytiahol v tomto parametri nad 1000
- najviac nábojov ušetril hráč Starbo z Falangy v hre proti AJMS - stačilo mu 226 výstrelov
- najlepšiu obranu ukázal Samo z C13 - hráči Falangy ho zasiahli iba 22x
- najlepší útok predviedla Sarica z C13 -hračov Falangy zasiahla 77x
- najlepšiu úspešnosť zásahov prezentoval Janci z AJMS v zápase proti Falange - skvelých 24%
- špecialistom na Pulzar bola Ete z C13 - v zápase proti Falange ho trafila 6x

PORADIE V TEJTO SKUPINE:

1. C13
2. FALANGA
3. AJMS

Detailné výsledky jednotlivých hier si môžete stiahnúť tu.

Aktuálne po druhom dni (K2)


Rovnako ako počas prvého dňa turnaja (prvej kvalifikácie), aj tieto hry prebehli v súlade s fair-play a vo veľmi priateľskej atmosfére. Situácia sa v týchto hrách vyvíjala inak, ako počas prvého dňa. Už prvé dve hry rozhodli o víťazovi skupiny a v tretia o celkovo druhom tíme. Tento krát tímy tvorili spriatelení susedia (žltí), spolužiaci z vysokej školy (modrí) a tím chlapov poskladaný zo širšej rodiny (červení). Povolený friendly fire (zasiahnutie člena vlastného tímu) opäť výrazne ovplyvňoval výsledky, keď hráč Paťo z VSC trafil vlastných v hre proti Skatzoch 11x, naopak v tej istej hre hráč Dalo z tímu Skatzoch bol vlastnými hráčmi zasiahnutý 9x.

Pár flash info:
- skvelú presnosť strelby – výnimočných 29% - predviedol Jany z VSC, v zápase proti UUULEJ
- najlepší útok zaznamenal Salo z tímu Uuulej 87 zásahov hráčov, v hre proti tímu Skatzoch
- najlepšiu obranu predviedol znova hráč Salo – zasiahnutý iba 26x (pričom 6x od vlastných) v zápase proti tímu Skatzoch,
- do tretice Salo v tom istom zápase zasiahol Pulzar až 5x,
- najviac nábojov ušetrila hráčka Sopat z tímu VSC, ktorej v hre proti Uuulej stačilo iba 187 výstrelov
- najviac nábojov minul hráč Igi z tímu VSC v hre proti Skatzoch - celkovo 1978.

PORADIE V TEJTO SKUPINE:

1. UUULEJ
2. VSC
3. SKATZOCH

Detailné výsledky jednotlivých hier si môžete stiahnúť tu.
Pravidlá turnaja – nultý ročník (klikni pre viac info)

Organizátor turnaja:

- Laser Aréna Pulzar (LAP)


Záväzné prihlásenie tímu do turnaja:

- Po predložení platnej súpisky tímu
- Po zaplatení štartovného za tím vo výške 50€

Platná súpiska tímu:

- Minimálne štyria, maximálne šiesti hráči (Meno, Priezvisko a Nick pre hru každého z hráčov)
- Názov tímu (max. 10 písmen)
- Určenie kapitána tímu s uvedením kontaktu na neho – mobil a emailová adresa


Účasť hráčov v zápasoch turnaja:

- Prezentácia a určenie presnej zostavy tímu minimálne 15 minút pred začiatkom zápasu u obsluhy LAP kapitánom tímu
- 4-členný tím na jednotlivý zápas môže tvoriť akákoľvek kombinácia členov tímu z platnej súpisky tímu
- V prípade tímu, ktorý má na platnej súpiske iba štyroch členov, je povolený štart „žolíka“ t.j. piateho člena tímu, ktorý nemusí byť vopred zaregistrovaný, po štarte v hre sa však automaticky stáva registrovaným členom tímu a súpiska takéhoto tímu je týmto uzavretá ako päťčlenná


Uzávierka prihlášok:

- Sobota - 5.3.2016


Bodovanie zápasov turnaja pre tímy:

- 2 body za víťazstvo
- 1 bod za remízu
- 0 bodov za prehru


Spôsob hry:

- Tímová hra štvorčlenných tímov
- Dĺžka hry – 15 minút
- Zapnutá možnosť zasiahnutia člena vlastného tímu
- Vypnutá „nesmrteľnosť“ v šiestej sekunde


Systém turnaja pre 12 tímov:

- 3 kvalifikačné skupiny (A, B a C) po štyroch tímoch
- Každá kvalifikačná skupina odohrá svoje zápasy systémom každý s každým t.j. spolu 6 zápasov (každý tím odohrá 3 zápasy) v určený deň v čase od 17:00 do 18:40 (začiatky hier)

- Kvalifikačný deň skupiny A – pondelok 7.3.2016
- Kvalifikačný deň skupiny B – utorok 8.3.2016
- Kvalifikačný deň skupiny C – streda 9.3.2016

- 4-členná finálová skupina vznikne z víťazov skupín a najlepšieho tímu z druhého miesta
- Výsledky z kvalifikačných skupín, rovnako tak získané body a skóre, sa do finálovej skupiny neprenášajú.

- Finálové zápasy sa odohrajú v nedeľu 13.3.2016 so začiatkom o 17:00 K.O. systémom v poradí – semifinále víťaza A skupiny proti víťazovi C skupiny, semifinále víťaza B-skupiny proti najlepšiemu tímu z druhého miesta, zápas porazených v semifinále o tretie miesto, zápas víťazov semifinále o prvé miesto v turnaji.

- O poradí družstiev v skupine, ako aj na druhých miestach v skupinách, rozhoduje v prvom kroku počet získaných bodov, v druhom rozdiel v celkovom skóre, v treťom najvyššie získané skóre v jednotlivej hre

Ostatné podmienky:

- Organizátor garantuje účasť v turnaji iba prvým dvanástim záväzne prihláseným tímom so zaplateným štartovným.

- Rozlosovanie tímov do jednotlivých skupín prebehne v nedeľu 6.3.2016 a oficiálne bude zverejnené najneskôr do 15:00 toho istého dňa. Zloženie finálovej skupiny bude zverejnené vo štvrtok 10.3.2015.
- V prípade nedostavenia sa záväzne prihláseného tímu na zápas (prípadne pri účasti iba jedného z jeho hráčov) bude zápas skontumovaný výsledkom 0:5.000 v jeho neprospech. Za neodohrané hry LAP štartovné a ani jeho časť tímom nevracia.
- Minimálny povolený počet hráčov tímu v zápase je 2. V prípade, že tím na zápas nastúpi s menším počtom hráčov ako 4, bude jeho v hre získané skóre dodatočne znížené o 2.500 bodov v prípade účasti troch hráčov resp. o 5.000 bodov v prípade účasti iba dvoch hráčov a až takto vypočítané skóre sa bude brať za konečný výsledok zápasu.
- Každý z tímov odohrá všetky svoje zápasy v kvalifikačnej skupine s vopred určenou farbou viest. Tímy si v každej z kvalifikačných skupín farbu viest určia v poradí, v akom sa záväzne prihlásili do turnaja. (najskôr prihlásený tím volí zo šiestich farieb, neskôr prihlásený tím z piatich farieb atď.) Rovnaký princíp bude platiť aj pre finálové zápasy.
- Každý z tímov odohrá všetky svoje zápasy v turnaji s názvom tímu uvedeným na platnej súpiske tímu, rovnako tak hráči so zvoleným Nickom. Organizátor turnaja si vyhradzuje právo odmietnuť registráciu nevhodných názvov tímov a rovnako tak aj nevhodných Nickov hráčov.
- Organizátor turnaja si vyhradzuje právo zmeniť podmienky turnaja pri primalom, alebo naopak pri priveľkom záujme tímov o účasť v turnaji, to všetko pri garancii odohrania minimálne troch zápasov každého z tímov v štvorčlennej kvalifikačnej skupine.
- O akýchkoľvek sporoch, prípadne o riešeniach sporných situácií v priebehu turnaja rozhodne, predovšetkým s ohľadom na princípy fair-play, s konečnou platnosťou organizátor turnaja.